Infolinia: 59 728 50 00

Aktualności

wydarzenia i nowości w WMC

Światłowodowe łącza o przepustowości 1 GB są właśnie podłączane do domów w podsłupskiej Krępie. Jej mieszkańcy będą mieli szybszy internet niż słupszczanie. Za kilka dni w całej wsi będzie dostępny internet kilkukrotnie szybszy niż w mieście. Wybudowano infrastrukturę światłowodową o długości blisko 12 kilometrów, która obejmuje całą Krepę łącznie z nowym osiedlem.

Do każdego z około 400 domów w Krępie Słupskiej podłączony został dwuwłóknowy światłowód o przepustowości jednego gigabajta (1 GB). Tak szybkich łączy w naszym regionie jeszcze nie było.

- Prędkość przesyłu danych będzie wynosiła 100, 200 lub nawet 300 megabitów na sekundę - mówi Mirosław Nakonieczny, właściciel firmy WMC Systemy Informatyczne, która wybudowała sieć w Krępie. - Oprócz samego Internetu technologia światłowodowa umożliwia świadczenie usług telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości, telefonów stacjonarnych, monitoringu i wielu innych.

Dla porównania, w Słupsku najszybszy oferowany internet oferuje przesył danych z prędkością około 100 megabitów. Pierwsze uruchomienia sieci w Krępie mają się rozpocząć już za kilka dni. Sieć superszybkiego internetu i sprzęt do jego odbioru firma WMC podłączała mieszkańcom Krępy za darmo. Mieszkańcy, którzy wyrazili wolę podłączenia będą płacili tylko za abonament.

Pieniądze na realizację projektu pochodzą z funduszy europejskich z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt o wartości dwóch milionów złotych pt. "Budowa sieci FTTH w miejscowości Krępa Słupska", który napisali pracownicy WMC, zajął trzecie miejsce w kraju na 84 zgłoszonych. Wysokość dofinansowania wyniosła 60 procent.

Jeśli projekt się przyjmie, być może WMC z superszybkim internetem zawita również do Słupska, a konkretnie na obrzeża miasta, które jeszcze nie posiadają nawet sieci telefonicznej. Chodzi m.in. o skupiska domków jednorodzinnych przy nowych ulicach na osiedlu Westerplatte. Na razie jednak właściciel nie chce zdradzać konkretnych planów rozbudowy.

Powered by CuteNews
Polityka prywatności
© WMC Sp. z o.o. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk