strona główna
o nas
kontakt
infolinia: 59 728 50 00

Szybki Internet w sieci RPC II

Wyłoniono dostawcę Internetu do sieci powstałej w ramach projektu „ Regionalna Platforma Cyfrowa Dorzecza Wieprzy i Grabowej II – Infrastruktura Szerokopasmowej Sieci Teleinformatycznej”. 17 września br. w sławieńskim ratuszu podpisano umowy z firmą WMC Systemy Informatyczne Spółka z o.o. z Krępy Słupskiej, którą reprezentował Mirosław Nakonieczny – prezes zarządu. Umowy ze strony Gminy Miasto Sławno, lidera projektu RPC II, parafował Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

Podpisane dokumenty określają podłączenie powstałej infrastruktury do sieci Internet, konfigurację urządzeń i usług w taki sposób aby sygnał był dostępny we wszystkich podłączonych do sieci lokalizacjach, monitorowanie sieci, okresowe przeglądy infrastruktury oraz prace techniczne związane z udostępnieniem sieci.

Aktywacja sieci ma nastąpić w przeciągu 30 dni od podpisania umowy z operatorem. Przypomnijmy, że dzięki realizacji projektu i powstałej infrastrukturze szybki internet otrzymają JST, szkoły, przedszkola i świetlice z terenu powiatu sławieńskiego. Po uruchomieniu sieci sukcesywnie będą uruchamiane również hot-spoty w jednostkach użyteczności publicznej.

Obecnie trwają prace związane z wpisaniem porozumienia partnerów projektu do rejestru operatorów infrastruktury prowadzonego przez UKE. Ma to w przyszłości umożliwić udostępnienie infrastruktury pasywnej operatorom ostatniej mili.

źródło: www.slawno.pl, wrzesień 2015

internet 100 mbit telewizja cyfrowa telefon krępa słupska promocje monitoring krępa
WMC Systemy Informatyczne Sp. z o.o., ul. Tulipanowa 11, Krępa Słupska, tel. 59 728 50 00, fax 59 728 50 07 e-mail: biuro/at/wmc-si.pl

© WMC Systemy Informatyczne Sp. z o.o.  |  design: graffik.pl