Infolinia: 59 728 50 00

Aktualności

wydarzenia i nowości w WMC

Takiej oferty w Kępicach jeszcze nie było. Firma WMC SI Sp. z o.o. buduje w mieście sieć światłowodową, dzięki której mieszkańcy będą mogli na preferencyjnych warunkach mieć dostęp do bardzo szybkiego Internetu, telefonu stacjonarnego i telewizji. Wkrótce powstanie też biuro obsługi klienta i… kilkanaście kamer monitoringu miejskiego. Obraz z kamer będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej.

Firma WMC SI Sp. z o.o. buduje światłowód o przepustowości 1 Gb/s do pojedynczego klienta, czyli takiej, jaką mają do podziału mieszkańcy dużych aglomeracji. Dzięki temu będzie można skorzystać z oferty, jakiej nie ma w małych miasteczkach na całym Pomorzu: Internetu, telewizji cyfrowej z ponad 200 kanałami i telefonu stacjonarnego. Usługi te będzie można otrzymać w jednym pakiecie lub każdą osobno. – Budowę sieci światłowodowej w Kępicach prowadzimy w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej, z programu Innowacyjna Gospodarka , działanie 8.4 - „Budowa ostatniej mili szerokopasmowego Internetu” – mówi Mirosław Nakonieczny, właściciel firmy. – Zakłada on dostarczenie Internetu do małych miejscowości. Podobny projekt prowadziliśmy w latach 2009-12 w Krępie Słupskiej, tam wybudowaliśmy sieć światłowodową dla tysiąca domków jednorodzinnych. W Kępicach planujemy podłączenie 1300 gospodarstw – budynki jedno- i wielorodzinne, instytucje, m.in. urzędy, bibliotekę, policję czy firmy.

Firma właśnie rozpoczyna prace. Wkrótce zorganizowane będą spotkania informacyjne, na których mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe poznają szczegóły inwestycji. – Chcemy opowiedzieć, na czym polega nasza inwestycja – mówi Nakonieczny. – Ważne jest to, że możemy zainstalować mieszkańcom Kępic za darmo gniazda do sieci światłowodowej - i co bardzo istotne - podłączenie gniazda nie oznacza, że trzeba z nami podpisać umowę na odbiór Internetu, telefonu stacjonarnego czy telewizji. Dajemy po prostu możliwość skorzystania z tej usługi w przyszłości, bez konieczności ponoszenia kosztów przyłączenia.

Prace budowlane przy podłączaniu światłowodu rozpoczną się w najbliższych tygodniach. W pierwszej kolejności będą prowadzone przy ulicy Bielaka, w budynkach wielorodzinnych, należących m.in. do Spółdzielni Mieszkaniowej w Miastku. Następnie ul. M. Buczka, Kościelna i pozostała część miasta. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć instalacji gniazda do światłowodu bez korzystania z usług firmy, bądź zadeklarować wykup usług: Internetu, telewizji cyfrowej i telefonu stacjonarnego. – Mamy bardzo atrakcyjne oferty na pakiet tych trzech usług, pakiet średni kosztować ma miesięcznie 99 złotych – wyjaśnia właściciel firmy. W ramach niego ma być telewizja cyfrowa – 91 programów, Internet 25 Mb/s i abonament telefoniczny za 1 zł, numer telefonu będzie mógł być przeniesiony od innego operatora za darmo.

- Co ważne, opłaty za telefon mogą być u nas o wiele niższe niż u innych operatorów, bo korzystamy z technologii VOIP, która zakłada m.in. tańsze rozmowy na telefony stacjonarne i komórkowe – dodaje Nakonieczny. Osoby, które zdecydują się na podłączenie telewizji cyfrowej w tej firmie będą mogły oglądać od 21 do ponad 200 kanałów – 34 w technologii HD, cztery w 3D.

Firma otworzy wkrótce w Kępicach własne Biuro Obsługi Klienta, będzie się ono mieściło w budynku, który stanie w miejscu dawnego Domu Leśnika. Właściciel niedawno kupił od gminy budynek wraz z działką. Obiekt był w złym stanie technicznym, dlatego właściciel zdecydował o jego wyburzeniu i postawieniu nowego. – Będzie to nowoczesny budynek, w którym mieścić się będzie serwerownia dla urządzeń i monitoringu, a także biuro obsługi klienta – mówi Nakonieczny. – Zatrudnione w nim będą dwie osoby.

źródło: Puls Kępic, marzec 2013

Powered by CuteNews
Polityka prywatności
© WMC Sp. z o.o. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk